Konkurs zakończony. Poznaliśmy najbardziej wartościowe wycieczki szkolne

20 listopada w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyła się uroczysta gala na której ogłoszono zwycięzców IV edycji konkursu „Wartościowa Wycieczka Szkolna”. W konkursie pod patronatem Minsterstwa Sportu i Turystyki jak co roku wzięli udział nauczyciele z całej Polski. Najlepsi pojadą w nagrodę na Maltę.

wws1


Celem organizowanego przez nas konkursu było wyróżnienie nauczycieli szczególnie zaangażowanych w organizowanie wartościowych wyjazdów dla młodzieży szkolnej.
Jury zwracało uwagę przede wszystkim na to, w jaki sposób wycieczka rozbudzała motywację do nauki, integrowała klasę i wspierała rozwój emocjonalny uczestników. Niemniej ważne było zastosowanie innowacyjnych metod nauczania niedostępnych w szkole i to w jaki sposób wyjazd współgrał z programem nauczania.

wws15

Wśród wyróżnionych wycieczek znalazły się zarówno wyjazdy krajowe jak i zagraniczne organizowane przez szkoły podstawowe, gimnazja i licea, a także szkoły z oddziałami integracyjnymi, gdzie uczą się także niepełnosprawni.
 

wws7


Pomysłowość nauczycieli właściwie nie miała granic. Pani Ewa laureatka w kategorii "Wycieczki krótkie" aktywnie działajaca w bractwie rycerskim zorganizowała dla dzieci ze szkoły podstawowej pobyt w grodzie rycerskim w Byczynie. Uczniowie spędzili 3 dni w średniowiecznych komnatach, a na co dzień zajmowali się między innymi czerpaniem papieru, wyrobem świec i tkaniem na krosnach. Oprócz poznawania rzemiosła nie zabrakło czasu na zabawę, również nawiązującą do wieków dawnych – uczniowie poznawali dawne tańce dworskie, plebejskie gry i zabawy oraz rycerskie łamigłówki. Instruktorzy z Węgier i Białorusi zaproszeni specjalnie na to spotkanie pokazywali dzieciom również jak miotać włócznią i strzelać z łuku.

wws19

Wiele nagrodzonych wycieczek miało swój wyraźny motyw przewodni. Licealiści z Gdyni udali się w podróż śladami Alberta Einsteina odwiedzając kolejno Zurych, Berno i Genewę oraz Ulm – miejsce urodzenia wybitnego naukowca. Największą atrakcją było jednak zwiedzanie Europejskiego Centrum Badań Jądrowych – CERN. Bardzo dobrym pomysłem okazała się także wycieczka do Wrocławia z motywem krasnoludków. Oprócz poszukiwania krasnali na terenie miasta zadaniem uczniów było także przygotowanie przedstawienia „Królewna Śnieżka”.

wws26

W każdej wycieczce uczniowie brali aktywny udział, a nie tylko słuchali przewodnika.
Dzieci rywalizowały ze sobą wykonujac różne zadania, szukajac punktów na mapie, startując
w konkursach czy samodzielnie przygotowując niektóre punkty programu. Na wyjazdach zagranicznych realizowane były także warsztaty językowe. Dzieci brały udział w zajęciach razem z rówieśnikami z Grecji i Izraela, mieszkały u brytyjskich rodzin podczas 6-dniowego wyjazdu do Londynu albo pytały o drogę mieszkańców niemieckiego miasteczka i... uczyły ich śpiewać polską piosenkę.
 

wws20


Konkurs „Wartościowa Wycieczka Szkolna” pokazał, że nauczyciele mają  nieograniczoną wyobraźnię i niemałe zdolności organizacyjne. Wśród zwycięzców znalazło się wielu nauczycieli startujących w konkursie po raz pierwszy. To tylko pokazuje, że jest coraz więcej pracowitych i zaangażowanych pedagogów, którzy doceniają rolę wycieczek szkolnych w procesie kształcenia i imponują młodzieży.

wws17a


Podczas gali nauczyciele mieli okazję zaprezentować swoją wycieczkę i opowiedzieć o jej organizacji, przebiegu czy swojej motyweacji do działania. Każdy o swojej wycieczce opowiadał z pasją i niezwykłym zaangażowaniem.


Kolejna edycja konkursu już we wrześniu 2016.
Pełna lista laureatów IV edycji znajduje się na stronie www.konkurs.atas.pl

Logowanie do serwisu

Rejestrując się w serwisie otrzymujesz dostęp do panelu współpracy zarobkowej z ATAS.

Współpraca z ATAS

webinaria BANNER
WWSKonkurs
rzetelna firma

Kontakt z ATAS

Agencja Turystyczna  ATAS
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.atas.pl

Copyright © 2012 ATAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.