Podsumowanie i nowe propozycje dla nauczycieli na nowy rok szkolny!

Koniec roku szkolnego to okazja do podsumowania swojej systematycznej pracy. Przez ostatnie miesiące intensywnie się rozwijaliśmy, żeby wspólnie z Wami promować aktywne nauczanie młodzieży na wyjazdach krajowych i zagranicznych. Od września 2016 znów wracamy do gry z większą energią i nowymi pomysłami!

 

Wspominamy jak nam minął rok szkolny 2015/2016!

 

Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wystartowaliśmy z konkursem Wartościowa Wycieczka Szkolna pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Już po raz czwarty nagrodziliśmy nauczycieli, którzy wkładają ogromny trud w organizowanie wartościowych wyjazdów szkolnych i propagowanie wycieczek jako niezbędnego uzupełnienia tradycyjnej nauki w szkole.

 wws

W tym samym czasie zachęcaliśmy także do współpracy te szkoły, które jeszcze nie miały okazji skorzystać z programów ATAS. W ramach akcji „Wycieczka z dofinansowaniem” umożliwiliśmy wyjazd do Londynu, Paryża i do Włoch młodzieży z 24 szkół z całej Polski.

 

Konsekwentnie stawialiśmy także na edukację nauczycieli w zakresie organizacji wyjazdów szkolnych. Szkolenia w tradycyjnej formie zorganizowaliśmy we współpracy z ośrodkami doskonalenia nauczycieli w Bydgoszczy, Elblągu, Gorzowie Wielkopolskim, w Toruniu i w Suwałkach. W ciągu kilku godzin zaprezentowaliśmy najważniejsze aspekty prawne związane z organizacją wyjazdów szkolnych, poruszyliśmy kwestie bezpieczeństwa, noclegów, a także spędzania czasu wolnego i budowania dobrej atmosfery w grupie młodzieży w trakcie wyjazdu i po jego zakończeniu. Nauczyciele z innych miast mieli również okazję wziąć udział w szkoleniach online w formie webinariów.

 webka

W odpowiedzi na sugestie nauczycieli rozszerzyliśmy nasz katalog o nowe bardzo ciekawe programy wyjazdów jak na przykład warsztaty z językiem angielskim w Hiszpanii albo we Włoszech, a także zupełnie nowe tematyczne wyjazdy do Londynu – Londyn historyczny, Londyn artystyczny albo Londyn śladami Harrego Pottera. Nie mogło zabraknąć także wyjazdów szkoleniowych na Dzień Nauczyciela, ferie zimowe oraz majówkę.

 

Pod koniec roku postanowiliśmy Was zaskoczyć ogłaszając rewolucję w wycieczkach szkolnych czyli nowy system zgłoszeń na imprezy - "Tanie Wyjazdy Szkolne" Nasze najbardziej popularne i dopracowane programy będziemy realizować tak, aby obniżyć koszty i zwiększyć dostępność wyjazdów dla wszystkich na wzór tanich linii lotniczych, które umożliwiły wielu Polakom aktywne podróżowanie za granicę.

 067

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za owocną współpracę i zaufanie, którym nas obdarzacie, niezależnie od wielu obaw w związku z sytuacją w Europie. Z niektórymi z Was spotkamy się podczas wakacji, gdzie pojedziecie jako wychowawcy rezydenci, opiekunowie. Wszystkim mówimy: do zobaczenia.


A co po wakacjach?


W nowym roku szkolnym będziemy na Was czekać z nowymi projektami, wśród których należy wymienić między innymi:

  • V edycję konkursu Wartościowa Wycieczka Szkolna

  • Nowy system wycieczek - "Tanie Wyjazdy Szkolne"
  • Nowe tematy szkoleń organizowanych we współpracy z ośrodkami doskonalenia nauczycieli
  • Dalszy rozwój wyjazdów w grupach międzynarodowych (również w roku szkolnym)
  • Akcję „Wycieczka z Dofinansowaniem”

 Jeśli macie Państwo uwagi i pomysły w jaki sposób jeszcze możemy pomóc nauczycielom promować wyjazdy edukacyjne dla młodzieży zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety.


wypelnij


Życzymy udanych wakacji!


Logowanie do serwisu

Rejestrując się w serwisie otrzymujesz dostęp do panelu współpracy zarobkowej z ATAS.

Współpraca z ATAS

webinaria BANNER
WWSKonkurs
rzetelna firma

Kontakt z ATAS

Agencja Turystyczna  ATAS
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.atas.pl

Copyright © 2012 ATAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.