Edukacyjne gry miejskie dla młodzieży – bezpłatnie w całej Polsce!

Trwa cykl bezpłatnych gier miejskich organizowanych w wybranych miastach Polski. To dla uczniów okazja do nauki poprzez zabawę i poznania w praktyce specyfiki naszych obozów jeszcze przed wyjazdem na wakacje.


Rozpoczeliśmy w Warszawie, gdzie odbyły się dwa wydarzenia:


11 marca na Placu Trzech Krzyży wystartowała gra „Na hiszpańskim szlaku” tworzona we współpracy z Agencją Promocji Andaluzji.


18 marca przy Grobie Nieznanego Żołnierza rozpoczęliśmy grę miejską Great Britain's footsteps in Warsaw. Wydarzenie odbywało się jako jeden z punktów programu Warszawskich Dni Rodzinnych organizowanych przez Fundację Zwalcz Nudę.

 

Mimo niesprzyjającej pogody dopisała frekwencja, a uczestnicy byli pod wrażeniem wyzwań, jakie dla nich przygotowaliśmy. Dzięki udziałowi w naszych grach można było między innymi nauczyć się obliczać różnicę w czasie słonecznym między Londynem a Warszawą, poznać miejsce gdzie nocowała królowa brytyjska, porozmawiać z obcokrajowcami, dowiedzieć się więcej o hiszpańskich tapas, a także odkryć nieznaną wcześniej hiszpańską literaturę i muzykę!


 gra1


Co warto wiedzieć o grach miejskich ATAS?

 

Gry miejskie zorganizowane są na wzór zadań na obozach i wycieczkach. Za przygotowanie zadań odpowiadają piloci wycieczek i kierownicy z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą – większość z nich to osoby pełniące role kierowników na obozach turystycznych i językowych w tym roku.

Sposób w jaki pracujemy z młodzieżą na obozach letnich oraz wyjazdach szkolnych to sprawdzona metoda doskonalona przez wiele lat. Teraz żeby poznawać historię i kulturę wybranych krajów nie trzeba daleko wyjeżdżać. W wybranych polskich miastach organizujemy gry miejskie, które pozwalają aktywizować młodzież i zachęcać do nauki w atrakcyjnej, niestandardowej formie.

 

Zasady


Każdy uczestnik otrzymuję mapę oraz listę zadań do wykonania w wyznaczonych punktach. Zadaniem może być zrobienie zdjęcia, odnalezienie informacji, przeprowadzenie wywiadu z osobą na ulicy, odpowiedź na pytanie. Uczestnik, który wykona wszystkie zadania i stawi się na mecie otrzymuje pamiątkową odznakę oraz inne upominki. Wykonanie wszystkich zadań nie powinno zająć więcej niż 1,5 godziny. Udział w grach jest całkowicie bezpłatny i dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Każda gra ma swój motyw przewodni i skupia się na poznawania konkretnego kraju: Grecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch.


Dla kogo są przeznaczone gry miejskie?


Ze względu na poziom trudności zadań gry będą najbardziej odpowiednie dla młodzieży w wieku 12-18 lat. W grach mogą brac udział także młodsze dzieci z pomocą rodziców lub starszego rodzeństwa. Zadania są także dostosowane do programu nauczania w szkole z zakresu historii, geografii, języków obcych.

 

Dlaczego warto wziąć udział?

  1. Gry stanowią wartościowe uzupełnienie nauki w szkole.

  2. Udział w grze pozwoli oswoić się z atmosferą i specyfiką pracy z młodzieżą znaną z naszych obozów i wycieczek. Dlatego polecamy gry miejskie szczególnie tym uczniom, którzy w najbliższym czasie wybierają się na jeden z wyjazdów organizowanych przez ATAS.

  3. Udział w grze to okazja, żeby poznać naszą kadrę obozową oraz innych uczestników, którzy pojadą na obozy ATAS w lecie 2017.

 gra2


Kiedy i gdzie odbywają się najbliższe gry miejskie?

 

25 marca Gdańsk
Gra miejska: Keep calm and Vamos a Espana!

Szczegóły>>

 

26 marca Kraków
Gra miejska: Spaghetti di Cracovia

Szczegóły>>

 

8 kwietnia Katowice
Gra miejska: Włoskie życie w Katowicach

Szczegóły>>


9 kwietnia Warszawa
Gra miejska: Warszawska Odyseja 2017

Szczegóły>>


22 kwietnia Lublin
Gra miejska: z Lublina na Costa Brava!

Szczególy>>

 

Jeśli nie znaleźlicie na liście swojego miasta skontaktujcie się z biurem ATAS.

Bierzemy pod uwagę także zorganizowanie wydarzeń w innych lokalizacjach w przypadku dużego zainteresowania ze strony nauczycieli i młodzieży szkolnej.

 

Kontakt w sprawie organizacji gier:

Maciej Patyka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

lub

Anna Malanowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


gra3 z mapa1

Logowanie do serwisu

Rejestrując się w serwisie otrzymujesz dostęp do panelu współpracy zarobkowej z ATAS.

Współpraca z ATAS

webinaria BANNER
WWSKonkurs
rzetelna firma

Kontakt z ATAS

Agencja Turystyczna  ATAS
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.atas.pl

Copyright © 2012 ATAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.