https _padletuploads.blob.core.windows.net_prod_117643914_210eba481f119ee5a3f4ab38982b80a8_17021520_745140708995995_3800224565926311441_n
2017-03-15

Dziękujemy bardzo za wspólny wyjazd na Maltę! Zamieszczamy krótkie podziękowanie od Pani LucynyNocoń-Kobiór oraz fotorelację!

Czytaj więcej...
cannes1
2017-03-15

W dniach 23-28.01.2017 r. po raz kolejny wyruszyliśmy z nauczycielami odkrywać najpiękniejsze zakątki Europy. Uważamy bowiem, że ferie najlepiej spędzać w sposób aktywny i ciekawy. Tym razem naszym głównym celem były północne Włochy.

Czytaj więcej...
malta2
2017-03-13

Wyjazd dla nauczycieli zorganizowany przez ATAS wraz z LINK School of English oraz Malta Tourism Authority miał na celu pokazanie Malty jako ciekawego kraju, w którym można uczyć się języka angielskiego od native speakerów oraz podniesienie kompetencji zawodowych i językowych uczestniczących w nim osób.

Czytaj więcej...
piloci1
2017-03-03

Właśnie wróciliśmy razem z nauczycielami z edukacyjnego wyjazdu do Londynu. Pobyt w Wielkiej Brytanii miał na celu przeszkolenie kandydatów na pilotów, którzy będą z nami współpracować przy realizacji warsztatów językowych w Londynie.

Czytaj więcej...
9
2015-11-04

Otrzymaliśmyy kolejną relację z wyjazdu na warsztaty językowe w Londynie. Tym razem autorką jest uczennica gimnazjum nr 9 w Bytomiu. Dziękujemy i zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej...
IMG_2713
2015-11-03

Wyjazdy szkolne mogą być fantastyczne nawet w październiku, kiedy pogoda nie rozpieszcza. Przekonali się o tym uczniowie Zespołu Szkół w Prusicach, którzy po raz pierwszy pojechali do Londynu. Zapraszamy na obszerną relację!

Czytaj więcej...
alls_school
2015-01-05

Miło nam poinformować Państwa, że firma ATAS otworzyła szkołę językową ALLS School, wychodząc tym samym na szeroki rynek międzynarodowy. Swoją inicjatywą pragniemy podnieść wartość obozów językowych ATAS w Londynie. Ich realizacja w grupach międzynarodowych daje wiele korzyści dla młodzieży, ale też nauczycieli-wychowawców towarzyszących grupie. Zapraszamy do poznania szkoły ALLS!


Czytaj więcej...
krakow7
2014-09-22

14 września w całej Polsce odbywał się Wielki Test Języka Angielskiego. My mieliśmy zaszczyt współpracować jako partner testu w Krakowie organizowanego przez Nowohuckie Centrum Kultury. W wydarzeniu wzięło udział blisko 450 osób. 

Czytaj więcej...
2014-07-16

ATAS objął patronatem akcję "Dzieci Dzieciom" zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 80 w Warszawie. Biuro ufundowało wyjazd językowy do Londynu. 

Czytaj więcej...
budki_tel_na_covent_garden_londyn
2014-07-01

Miło nam zachęcić Państwa do obejrzenia filmu autorstwa Ewy Kożuch - uczestniczki tegorocznego wyjazdu do Londynu!

Czytaj więcej...
CAM00097 (2)
2014-06-16

Zapraszamy do relacji z konkursu organizowanego przez Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi

Czytaj więcej...
images
2014-05-28

Zapraszamy do przeczytania kolejnej niezwykle miłej dla ATAS opini z odbytego wyjazdu. Tym razem na temat naszej pilotki - Anuli Witkowskiej podczas majowej wycieczki do Włoch

Czytaj więcej...
2014-04-28

Jubileusz firmy to doskonała okazja do wspomnień. Dlatego postanowiliśmy zadać kilka pytań naszym wieloletnim współpracownikom i przyjaciołom. Dziękujemy wszystkim za miłe wypowiedzi pod adresem ATAS i zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej...
comino2
2014-03-19

,,Tylko wspomnienie z podróży jest jedynym rajem, z którego nikt nas nie może wypędzić'' Zapraszamy do poznania relacji z niezwykłej podróży na malowniczą Maltę uczestniczki wyjazdów ATAS

Kultura five o’clock, bomby, cud,

plaże i banoffi, czyli Malta –kraj wielu kultur.

 

W dniach 18-25 sierpnia 2012 po raz trzeci byłam na Malcie.

To trzy lata temu zaczęła się moja przygoda i przyjaźń zarówno z Maltą jak i z biurem podróży Atas.

Brałam udział w kilku zorganizowanych przez biuro podróżach: Berlin , Londyn, Paryż, ale od trzech lat regularnie wracam na Maltę.

Skalista wyspa wielkości Warszawy na środku Morza Śródziemnego to jedno z najmniejszych państw Europy i najbardziej zróżnicowane kulturowo. Rządzili nią Fenicjanie, Rzymianie, Arabowie, kawalerowie maltańscy i Brytyjczycy . Dopiero w 1964 roku Malta odzyskała niepodległość, a 1 maja 2004 roku wraz z Polską przystąpiła do Unii Europejskiej.

Malta od zawsze była ważnym punktem strategicznym. Dzisiaj Maltańczycy żyją głównie

z turystyki , dlatego infrastruktura jest świetnie rozwinięta . Pierwszym zaskoczeniem dla wielu przyjezdnych jest supernowoczesne lotnisko Luqa.

Najlepiej widoczne są wpływy brytyjskie. Malta, której geograficznie najbliżej do Sycylii

i Tunezji, na pierwszy rzut oka wygląda jak część Anglii. Tyle, że dużo cieplejsza

i słoneczna.

W każdym miejscu trafiamy na czerwone budki telefoniczne , a kierowcy muszą się przestawić na ruch lewostronny. Bardzo dużo jest pubów, wyglądających jakby przeniesione z Anglii , oraz charakterystycznych dla Wysp Brytyjskich knajpek z daniami typu fish and chips ( ryba z frytkami).

Wyjazdy na Maltę są dla mnie nie tylko relaksem i odpoczynkiem, ale dają możliwość poszerzania wiedzy językowej nawet dla kogoś kto jest nauczycielem języka angielskiego.

Mieszkanie u rodzin maltańskich , które zawiera oferta Atasu (nie hotele jak mają to w zwyczaju inne biura podróży) jest idealnym połączeniem poznawania kultury, kulinariów, zwyczajów z posługiwaniem się językiem angielskim.

Na Malcie jednym z dwóch oficjalnych języków jest nadal angielski obok maltańskiego.

Zakwaterowani u rodzin nie jesteśmy tylko turystami przebywającymi w hotelowej enklawie, ale przez ten krótki czas mamy możliwość bycia członkiem maltańskiej rodziny

i uczestniczenia w życiu tej rodziny.

Mieszkając przez trzy lata u trzech różnych rodzin uczestniczyłam w urodzinach , spotkaniach rodzinnych, rocznicach, przyjęciach czy koncertach. Poznałam tajniki przygotowywania maltańskich posiłków i niektóre z nich jak ciasto banoffi dosyć często gości na moim polskim stole.

Kontakt z rzeczywistą rodziną to wymiana różnych informacji, ale również adresów, korespondowanie mailowe i znajomość często na lata oraz informacje z ‘pierwszej ręki’.

Maltańczycy są niezwykle otwarci, przyjaźni , sympatyczni i pomocni dla turystów.

Biuro podróży Atas oferuje fantastyczną możliwość nauki języka angielskiego na Malcie.

W wyjazdach tego typu trzy dni to uczestniczenie w godzinach przedpołudniowych w zajęciach w szkole językowej. Każdy zostaje przydzielony do grupy ze względu na poziom swojej znajomości języka i zaczynają się zajęcia.

Dla uczestników w większości nauczycieli różnych przedmiotów nie tylko angielskiego to możliwość poznania zasad funkcjonowania szkół na Malcie, poznania ich zaplecza, wyposażenia . Dla anglistów to spotkanie z ciekawostkami metodyczno-dydaktycznymi, poznanie bazy książek, programów komputerowych. Dla wszystkich zaskoczeniem jest duża liczba dzieci i młodzieży z Polski spotykana na korytarzach.

Oprócz tego mnóstwo innych narodowości Francuzów, Niemców, Hiszpanów, których rano spotykamy na zajęciach w szkole, popołudniem na plaży, a wieczorem na spacerach wzdłuż

promenady.

Dla mnie osobiście jako nauczyciela języka angielskiego zajęcia w szkole to często nowe spojrzenie na znane metodyczne aspekty. Dały mi one mnóstwo świeżych pomysłów do pracy w szkole, które wprowadziłam na swoich lekcjach. Praca z piosenką, z filmem, wprowadzanie trudnej gramatyki, gry, zabawy to tylko niektóre z zagadnień poruszanych na zajęciach na Malcie. Przez moment można też się poczuć znowu jak uczeń, student z legitymacją

z maltańskiej szkoły, który uczestniczy w zajęciach i sam testuje na sobie metody , które będzie wprowadzał po powrocie do kraju.

Jako nauczyciel wracam z Malty bogatsza o nowe pomysły, świeże formy i metody pracy

i zapewne bogatsza również o ciekawostki językowe.

Popołudnia to nie tylko plażowanie, to również organizowane wycieczki do najbardziej znanych miejsc. Odwiedzamy La Valettę, stolicę Malty inną niż pozostała część wyspy.

La Valettę zawdzięczamy kawalerom maltańskim . Jest ona ewenementem na skalę światową –jednym z nielicznych miast całkowicie otoczonych murami obronnymi z wieżami

i basztami. Za murami oprócz Katedry św. Jana , Pałacu Wielkiego Mistrza Zakonnego, jedynego teatru na wyspie Teatru Manoela regularnie funkcjonującego i wielu innych zabytków spotkamy ekskluzywne sklepy światowych marek, restauracje i lokale, dzięki którym wieczorami miasto tętni życiem.

Do Valetty wracam co roku także dla targu, na którym można kupić wiele interesujących rzeczy w atrakcyjnych cenach. Najbardziej chyba znanym elementem garderoby , który co roku można dostać na targu są fantastyczne paski , różnych kształtów, rozmiarów i kolorów, ale zawsze w cenie 1 Euro.

To w poszukiwaniu tych pasków wraz z panią Dorotą Zając , koordynator z ramienia WODN –u w Łodzi przemierzyłyśmy Valettę wzdłuż i wszerz, ale opłacało się.

Na Malcie kręcono zdjęcia do tak znanych filmów jak Troja , Hrabia Mone Christo czy Kod Leonarda da Vinci.

Jeden dzień jest to najczęściej niedziela, gdy nie idziemy do szkoły spędzamy na wysepce Comino na północ od Malty podziwiając Błękitną Lagunę . Laguna wygląda jak sceneria

z filmu o rajskiej wyspie . Idealnie błękitna woda , gorące słońce i dzika prawie

nie zamieszkana wyspa.

Do najbardziej popularnych wśród turystów miejsc należy też Błękitna Grota i Lazurowe Okno. Pierwsza to przybrzeżna jaskinia , gdzie można podziwiać przepiękną grę świateł, druga to łuk skalny malowniczo wychodzący w morze.

Kolejny dzień to wizyta w Mdinie- mieście, z wąskimi , cichymi uliczkami , które od stuleci nie zmieniło się, a wśród starych uliczek , placów i zaułków mamy wrażenie, że czas się tutaj zatrzymał.

Historia wyspy jest nierozerwalnie związana z chrześcijaństwem stąd Maltańczycy po dziś dzień są bardzo religijni. Każda miejscowość urządza procesje, jarmarki, festy czy pokazy fajerwerków , które wieczorową porą mamy zawsze możliwość oglądać.

Wielką zaletą wyspy są niewielkie odległości i dobra sieć połączeń autobusowych.

Odwiedzając Maltę co roku od trzech lat widzimy co się zmienia, tak jak za pierwszym razem podróżowaliśmy żółtymi , starymi autobusami tak teraz cały tabor został wymieniony na nowoczesne i lepiej wyposażone. Widzimy sklepy i sklepiki, które były i są , ale też odkrywamy nowe miejsca. Odwiedzamy restauracje i często spotykamy pracujących tu Polaków, którzy mówią , że codziennie widzą piękne morze, słoneczne plaże i ludzi w dobrych humorach. Uważają ,że pracują na najbardziej przyjaznej wyspie na Morzu Śródziemnym, a my im zazdrościmy, że oni nadal zostają tu , a my po tygodniu już musimy wracać.

Jeden tydzień na Malcie sprawia, że każdego roku wracam z pozytywną energią na cały kolejny rok szkolny. Wracam z nowymi doświadczeniami, z nową wiedzą , wracam ze wspomnieniami z kolejnych lat i kolejnych wypraw oraz nowymi znajomościami.

Jest to znakomita nauka połączona z regeneracją sił psychofizycznych i taki był też tytuł szkolenia, które WODN wraz z Atasem zorganizował na Malcie w tym roku .

Nie było by tego wszystkiego , gdyby trzy lata temu Pani Dorota Zając wraz z Panią Marleną Bączak z Atasu nie odważyły się i nie podjęły organizacji pierwszego pilotażowego wyjazdu dla nauczycieli na Maltę . Była to wtedy niewielka grupa, która dopiero przecierała maltańskie szlaki, ale na tyle skutecznie , by za rok i za dwa lata powrócić ze zdwojoną ilością. Malta 2010, 2011 i 2012 to już historia...wspominamy uczestnikow, znajomych, przygody, wydarzenia...Każda była inna , ale każda doskonale i perfekcyjnie zorganizowana. Dzięki Pani Dorocie Zając i Pani Marlenie Bączak, które tworzyły Maltę 2010 byłam tam pierwszy raz i postanowiłam wrócić za rok. Malta 2011 i 2012 to wyprawa z panią Katrzyną Rogalą z Atasu, która swoim spokojem i opanowaniem wraz z panią Dorotą stanowiły idealny duet gwarantujący bezpieczeństwo, przemiłą atmosferę i wspaniale spędzony czas.

Dziś w listopadowe, jesienne wieczory popijając resztki przywiezionego z Malty likieru

z opuncji czy ziołowej lemoniady Kinnie ( maltański lokalny napój z gorzkich pomarańczy i ziół, idealny na upały) pozostaje mi tylko wspominać trzy ostatnie wyjazdy do raju i

z niecierpliwością czekać na Maltę 2013 , bo jak napisał Jean Paul Sartre

‘ Tylko wspomnienie z podróży jest jedynym rajem , z którego nikt nas nie może wypędzić’, zwłaszcza jeśli była to podróż na wyspę, która dla mnie jest rajem.

 

 

 

Magdalena Gajowiecka

nauczyciel języka angielskiego

Warszawa ,listopad 2012

 

Czytaj więcej...
cfs
2014-03-19
Zapraszamy do przeczytania rekomendacji dla ATAS, którą otrzymaliśmy od 
Gimnazjum nr 22 w Poznaniu:
Czytaj więcej...
P8040813
2014-03-19

Wspomnienia uczestników naszych obozów wypoczynkowych i wyjazdów językowych są najcennieszą rekomendacją. Potwierdzają nasze zaangażowanie w realizację projektu oraz w prawdziwy sposób oddają ducha wyjazdu. Zapraszamy do poznania nadesłanych do nas wspomnień uczestników wyjazdów ATAS!

Czytaj więcej...
2014-03-11

Wieloletnie doświadczenie na rynku turystyki młodzieżowej, solidność, bezpieczeństwo i atrakcyjna oferta edukacyjna to elementy, które wyróżniają ATAS na tle konkurencji. Sprawiają, że klienci, nauczyciele oraz pracownicy wiążą się z firmą na długie lata. Przedstawiamy kilka historii opowiedzianych przez osoby, które miały okazję wyjeżdżać z biurem i zechciały podzielić się swoimi wspomnieniami.

Czytaj więcej...
2
2014-03-06

Dominika Majerska, uczennica gimnazjum w Przysietnicy jest laureatką V edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Nagrodą główną w konkursie był wyjazd językowy do Londynu, o który walczyli uczestnicy. Zapytaliśmy zwyciężczynię o swoje odczucia związane z konkursem oraz firmą ATAS.

Czytaj więcej...
dwwwww
2014-02-28

Zachęcamy do poznania kolejnej opinii z wyjazdu ATAS - tym razem wspomnienia nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi

Zdjęcia – zaplanowanie realizacji z p. Jarkiem – osoby
Czytaj więcej...
images
2014-01-21

Gimnazjum nr 28 im. Kawalerów Orderu Orła Białego we Wrocławiu dzieli się z nami swoją opinią wyjazdu z dofinansowaniem do Paryża, który miał miejsce w dniach 7-12 stycznia 2014r. Zachęcamy do przeczytania listu referencyjnego od Dyrektora szkoły:

Czytaj więcej...

Logowanie do serwisu

Rejestrując się w serwisie otrzymujesz dostęp do panelu współpracy zarobkowej z ATAS.

Współpraca z ATAS

webinaria BANNER
WWSKonkurs
rzetelna firma

Kontakt z ATAS

Agencja Turystyczna  ATAS
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.atas.pl

Copyright © 2012 ATAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.